Hjalmar Hach

Fotosynteza

Wieści

Fotosynteza – premiera!

Fotosynteza – premiera!
Dziś premiera Fotosyntezy! W małym, pełnym życia lesie kilka gatunków drzew rywalizuje o możliwość wzrostu i rozsiewania swoich nasion. Pokryte liśćmi korony drzew, muśnięte czułym pocałunkiem promieni słońca chłoną jego energię, rzucając cień na otaczające je niższe rośliny. A gdy cykl życia drzewa dobiega końca, zgromadzone przez nie substancje mineralne powracają do środowiska, użyźniając glebę dla jego następców. Fotosynteza to śliczna gra o małych nasionkach, które kiełkują w wielkie drzewa. Za przeprowadzanie swoich drzew przez cały cykl ich życia otrzymywać będziemy żetony Punktacji, proporcjonalnie do żyzności gleby, na której wyrosły. Na końcu grę wygrywa ten gracz, który uzyskał najwięcej punktów. Fotosynteza to najgorętsza gra Gen Con 2017 oraz zwycięzca BGG Buzz na Essen 2017. Ale to przede wszystkim przepiękna gra rodzinna, w której promienie słoneczne pozwalają drzewom rosnąć i rozwijać się w bujne zagajniki. Posadź swoje drzewa mądrze, spraw by cień twojego lasu spowalniał plantacje innych graczy i nie zapomnij, że w ciągu ...

137 odcinek audycji o grach planszowych

137 odcinek audycji o grach planszowych
137 odcinek w którym opowiadamy o nowościach z Portalu i 2Pionków. Plotkujemy o aferze wydawniczej we Francji. Zapowiadamy atrakcje na Pyrkonie. Komentujemy wydarzenia na rynku polskim i światowym. Czy trzeba będzie kupować nowego Sokoła? O co chodzi w Fotosyntezie? Co szykuje Portal na wiosnę dla swoich fanów oraz gdzie można z nami pograć! I oczywiście masa dygresji. Możesz słuchać również na Mixcloud Najnowszy odcinek Podcastu 2 Pionki dostępny jest zawsze na Mixcloud – kliknij tutaj! Możesz również pobrać odcinek Ściągnij i odsłuchaj w swoim telefonie lub odtwarzaczu MP3! Daj nam znać w komentarzach, co sądzisz o tym odcinku!

136 odcinek audycji o grach planszowych

2 Pionki – Inis wreszcie po polsku! W 136 odcinku 2 Pionków w dziale Wieści ze świata opowiadamy o francuskim wydawcy, który wydał grę bez zgody jej autora, w dziale Plotek z Portal Games potwierdzamy wydanie Inis, opowiadamy o przedsprzedaży Fotosyntezy i Detektywa, a w dziale Historia Branży Gier w Polsce cofamy się do roku 1994 i pewnej gry stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego! Najnowszy odcinek Podcastu 2 Pionki! https://www.mixcloud.com/2pionki/136-odcinek-podcastu-inis-wreszcie-po-polsku-kolejny-odcinek-powrotu-do-przesz%C5%82o%C5%9Bci-trzewika/ Odcinek można też pobrać tutaj!

Fotosynteza – Przedsprzedaż ruszyła!

<a href=Fotosynteza – Przedsprzedaż ruszyła!"/>
Nasza najnowsza roślinka w ogrodzie puszcza pierwsze pędy! Śliczna, rodzinna gra logiczna od 2 Pionków – Fotosynteza jest już dostępna w przedsprzedaży! Zapraszamy na stronę kampanii przedsprzedażowej pod adresem: http://portalgames.pl/pl/fotosynteza/! W przedsprzedaży będziecie mieli okazję zgarnąć dostępne tylko u nas unikatowe komponenty do gry – dwa duże drzewka wiosenne i dwa duże drzewka zimowe! Ale nie zwlekajcie ze swoją decyzją – każdego tygodnia cena gry pnie się w górę, niczym rosnące drzewo!

Fotozynteza – instrukcja

Fotozynteza – instrukcja
Fotosynteza to śliczna gra o małych nasionkach, które kiełkują w wielkie drzewa. Za przeprowadzanie swoich drzew przez cały cykl ich życia otrzymywać będziemy żetony Punktacji, proporcjonalnie do żyzności gleby, na której wyrosły. Na końcu grę wygrywa ten gracz, który uzyskał najwięcej punktów. Jeśli chcecie poznać więcej zasad i szczegółów, zapraszamy do pobrania instrukcji do gry w formacie PDF: Fotosynteza – instrukcja

Fotosynteza – zapowiedź przedsprzedaży

Fotosynteza – zapowiedź przedsprzedaży
Premiera Fotosyntezy będzie miała miejsce już za miesiąc, 16 maja! A z przedsprzedażą ruszamy już w przyszłym tygodniu, 25 kwietnia! Mamy dla was naprawdę atrakcyjną zniżkę na grę, oraz dostępną tylko u nas niespodziankę… Ale nie przegapcie swojej okazji, bo z każdym tygodniem zniżka na grę będzie maleć, aż do dnia premiery! Wszystkie szczegóły ogłosimy wraz z rozpoczęciem akcji. Śledźcie informacje na stronie 2 Pionków oraz na naszych profilach na FB.