Adam P. McIver

Ex Libris

Wieści

Ex Libris – recenzja Damy Gier

Ex Libris – recenzja Damy Gier
„Wdycham zapach zakurzonych „Alternatywnych Technik Nekromancji„, gładzę czule „Abstrakty o strzygach„, poprawiam na półce „Gofry jak źródło many„, odchodzę kilka kroków i z daleka oglądam swoją biblioteczkę. Tak dużo Dzieł Wybitnych, tak mało Ksiąg Zakazanych – ten zbiór jest po prostu perfekcyjny… Jeżeli zawsze marzyliście o pracy bibliotekarza, macie ochotę na sycącą grę strategiczną i potraficie czerpać przyjemność z zakręconych nawiązań do fantastyki, to „Ex Libris„ będzie strzałem w dziesiątkę.”

Ex Libris – Pochwal się światu swoim księgozbiorem – recenzja Sterty Gier

Ex Libris – Pochwal się światu swoim księgozbiorem – recenzja Sterty Gier
Mamy nadzieję, że w szkole czytaliście sumiennie wszystkie lektury, które zadawała wam polonistka. Jeśli nie, to liczymy, że reflektujecie się czytając wszystkie nasze recenzje! W tym artykule przybliżymy wam świetną grę wydawnictwa 2 Pionki, nie o czytaniu książek, a o ich kolekcjonowaniu. Proszę Państwa — Ex Libris!

Ex Libris – Pojedynek Moli Książkowych – Recenzja GryfGra

Ex Libris – Pojedynek Moli Książkowych – Recenzja GryfGra
W bajkowej krainie, w mieście gnomów ogłoszono nabór na stanowisko „Głównego Księgarza„. By to osiągnąć, musimy zebrać najwspanialszą bibliotekę, która nie będzie miała sobie równych i do tego spełniła biurokratyczne kryteria. Zapraszamy na recenzję gry Ex Libris autorstwa Adama McIvera. Wspaniałymi ilustracjami opatrzyli ją: autor, Jacqui Davis i Anita Osburn. Polskie wydanie przygotowało wydawnictwo 2 Pionki.

Ex Libris – premiera!

Ex Libris – premiera!
Dzisiaj premierę ma Ex Libris, najnowszy tytuł linii wydawniczej 2Pionki od Portal Games. Ex Libris to gra o kolekcjonowaniu wyjątkowych ksiąg z jeszcze bardziej wyjątkowymi tytułami! Marzysz o sprawowaniu funkcji Głównego Bibliotekarza w mieście nie z tego świata? To prestiżowe stanowisko może być twoje pod warunkiem, że pokonasz kontrkandydatów – swoich (teraz już byłych) kolegów, kolekcjonerów rzadkich i wartościowych ksiąg. Kafle Lokacji W grze znajdziecie 12 dwustronnych Kafli Lokacji. Jedna strona jest taka sama dla wszystkich kafelków i pozwala na grę na podstawowych zasadach. Natomiast druga strona zawiera unikatową ilustrację z opisem specjalnej reguły działania Pomocnika, który mieszka w danej, wyjątkowej bibliotece. Każdy Pomocnik ma swojego specjalnego pionka, który reprezentuje go w grze. Na przykład zielony sześcian reprezentujący Galaretowatą Kostkę ...

Ex Libris – Zawartość pudełka (wideo)

Ex Libris – Zawartość pudełka (wideo)
Dzisiaj zapraszam was na wycieczkę między półkami biblioteki! Zobaczmy, co kryje się w środku gry Ex Libris! Pamiętajcie, że premiera odbędzie się o 12 grudnia, tuż przed świętami! 🙂

Ex Libris – recenzja Gambita

Ex Libris – recenzja Gambita
W grach planszowych można stać się kim dusza zapragnie. Magiem, generałem, zdobywcą kosmosu, brokerem giełdowym, mrocznym władcą podziemi. Możliwości jest wiele. Można też, tak jak w Ex Libris, zostać Galaretowatym Sześcianem, którego marzeniem jest być bibliotekarzem. Ex Libris to gra od Renegade Game Studios, którą w polskiej wersji językowej wydaje Portal. Gracze wcielają się w niej w bibliotekarzy w świecie fantasy i starają się zdobyć tytuł głównego bibliotekarza, rozbudowując swoje księgozbiory. Jak to wygląda? Zobaczcie sami.

Ex Libris – Instrukcja

Ex Libris – Instrukcja
Marzysz o sprawowaniu funkcji Głównego Bibliotekarza w mieście nie z tego świata? To prestiżowe stanowisko może być twoje pod warunkiem, że pokonasz kontrkandydatów – swoich (teraz już byłych) kolegów, kolekcjonerów rzadkich i wartościowych ksiąg. Ty i twoi pomocnicy macie zaledwie kilka dni na pozyskanie unikatowych egzemplarzy i stworzenie biblioteczki idealnej. Różnorodna katalogowo, bogata w ogromną liczbę wybitnych dzieł, starannie poustawianych alfabetycznie na stabilnych półkach, z pewnością znajdzie uznanie w oczach Urzędowego Inspektora. A jeżeli (zupełnie przypadkowo) w biblioteczkach twoich rywali znajdzie on jakieś księgi zakazane, to tym lepiej dla ciebie!

Przedsprzedaż Ex Libris rozpoczęta!

Przedsprzedaż Ex Libris rozpoczęta!
Marzysz o sprawowaniu funkcji Głównego Bibliotekarza w mieście nie z tego świata? To prestiżowe stanowisko może być twoje pod warunkiem, że pokonasz kontrkandydatów – swoich (teraz już byłych) kolegów, kolekcjonerów rzadkich i wartościowych ksiąg. Specjalny notes za darmo w tylko w przedsprzedaży! Zamawiając Ex Libris w przedsprzedaży w sklepie Portal Games otrzymasz specjalnie przygotowany na potrzeby gry notes, który ułatwi ci zarządzanie swoimi bibliotecznymi zbiorami! W notesie możesz prowadzić swój Spis Katalogowy, który pozwoli ci szybko rozeznać się, ile punktów zyskasz dzięki zebraniu różnych zestawów ksiąg.

Ex Libris – Essen Express Games Fanatic

Ex Libris – Essen Express Games Fanatic
Nowość od Adama McIvera, autora niebanalnej mikro-gry Coin Age. W Ex Libris rywalizujemy o tytuł najlepszego bibliotekarza w mieście. W tym celu zdobywamy najbardziej pożądane egzemplarze do naszej kolekcji, dbamy o unikanie ksiąg zakazanych, zwracamy uwagę na stabilność naszych półek, układamy całość zbiorów w kolejności alfabetycznej i numerycznej, a także spoglądamy na rozwijające się kolekcje rywali. Za pomocą różnorodnych akcji oraz zdolności specjalnych postaramy się ułożyć taki set bibliofila, który zadziwi niejednego zwolennika przewracania kartek.

Witamy na stronie 2Pionków

2Pionki to gry bardzo rodzinne, gwarantujące rozrywkę na wysokim poziomie dla całej rodziny. Mamy gry dla małych, średnich i dużych. I wszyscy mogą w nasze gry grać razem ponieważ gry 2Pionków łączą pokolenia!

Podstawowe informacje