Mark Gerrits

SteamRollers: Maszyny Parowe

Wieści

SteamRollers: Maszyny Parowe – recenzja Kostki Zostały Rzucone

SteamRollers: Maszyny Parowe – recenzja Kostki Zostały Rzucone
Na rynku jest wiele gier planszowych o tematyce kolejowej. Do tych najbardziej znanych zalicza się cała seria „Ticket to Ride” („Wsiąść do pociągu”), która cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród graczy początkujących, jak i tych bardziej doświadczonych. Dwie z serii jakiś czas temu recenzował dla Was Kamil – do poczytania TUTAJ i TUTAJ. Ja natomiast dzisiaj przyjżę się grze utrzymanej również w tematyce budowania kolei – SteamRollers: Maszyny Parowe – od wydawnictwa Portal z linii 2Pionki.

SteamRollers – Recenzja Znad Planszy

SteamRollers – Recenzja Znad Planszy
„W grze tej znalazłem dwie rzeczy, które mnie fascynują. Pociągi i kości. Co do pierwszego, to może nie jestem jakimś wielkim znawcą tematu, ale od zawsze te stalowe potwory (zwłaszcza parowozy) budzą mój podziw i respekt. Z kośćmi jest już zupełnie inaczej, bo tutaj faktycznie śledzę i interesuję się mocno ich zastosowaniem w nowoczesnych planszówkach. Wciąż potrafią mnie one zaskoczyć i pokazać, że nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa w stosunku do mechanik i zasad, które zechcą je wykorzystać. Kiedyś był to symbol wyśmiewanej losowości nie do przyjęcia, a obecnie element, który potrafi odnaleźć się zarówno w grach łatwych i przyjemnych, jak i trudnych, potrafiących wycisnąć z naszego umysłu ostatnie soki. Wprawdzie „SteamRollers” do tej drugiej kategorii nie należy, ale i tak jest tytułem, który warto poznać choćby dla samego faktu rysowania własnej planszy, czyli budowy podwalin przyszłej potęgi amerykańskiego kolejnictwa.” Zapraszamy do zapoznania się z recenzją SteamRollers: Maszyny Parowe autorstwa Mirosława ...

Ignacy Trzewiczek o SteamRollers: Maszyny Parowe

Ignacy Trzewiczek o SteamRollers: Maszyny Parowe
Po raz pierwszy zagrałem w #SteamRollers wiele miesięcy temu, podczas Bruno Faidutti Gathering of Friends. Gra rewelacyjnie wpisywała się w trend gier gatunku roll & write, który zyskiwał na popularności z miesiąca na miesiąc. Zapoczątkowany tak na dobre, z przytupem chyba przez Qwixx, które było nominowane do Spiel des Jahres, szybko nabierał tempa, pojawiły się kolejne, bardzo udane projekty takie jak Roll in Japan, czy Doodle City. Kolejne gry rysowanki zaczęły pojawiać się jak grzyby po deszczu. Fani pokochali ten gatunek. SteamRollers brały ten doodlowy mechanizm, wykorzystywały popularny trend i mieszały go z grami pociągowymi, nawiązywały do klasycznego Steama. Niby prosta rysowanka, ale jednak trzeba pomyśleć, niby wesoło rysujemy tory, a jednak jest tu masa wyborów, decyzji i przewożenia towarów. Steam w wersji light, Steam w wersji strawnej dla planszomaniaków i ich rodzin, Steam, który można zagrać w 45 minut. Byłem na tak. Kilka miesięcy później SteamRollers trafiły w ręce fanów gier ...

Za co Merry lubi SteamRollers?

Za co Merry lubi SteamRollers?
„Nikt mi nie będzie mówił, co mam robić, gdy gram. Będę rzucać kostkami, jak chcę i wybierać te, które chcę… No chyba, że ktoś mi je podbierze, widząc, gdzie mój pociąg jedzie. I nabazgram sobie tory, jak chcę. I nikt mi nie powie „popraw to” – bo co nabazgrane, w SteamRollers, to zostaje na zawsze na kartce! I towary też przewiozę tylko te, które chcę! I nie wzrusza mnie zgrzytanie zębów współgraczy nic a nic. Żółty do żółtego, zielony do zielonego pojadą drogą, jaką ja chcę! Dookoła lub na wprost. Torami koślawymi i pokreślonymi bo tak lubię. A najbardziej cudowne jest to, że chociaż moje tory są najbardziej wykręcone i w zasadzie pociąg by się wykoleił, to mój i tak dojeżdża do celu. I to dojeżdża zwycięsko! A że mózg trochę po tych torach i pociągach paruje, cóż – nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.”

SteamRollers: Maszyny Parowe – premiera!

SteamRollers: Maszyny Parowe – premiera!
Czu-czu! Pociągi do nas przyjechały. Czas sięgnąć po ołówki i długopisy i zacząć planować swoje trasy. Zostań potentatem rozwijającej się sieci kolejowej w USA – zagraj w SteamRollers: Maszyny Parowe od 2 Pionków! Dowiedz się więcej o grze! Kup SteamRollers: Maszyny Parowe w sklepiku internetowym Portal Games!

Witamy na stronie 2Pionków

2Pionki to gry bardzo rodzinne, gwarantujące rozrywkę na wysokim poziomie dla całej rodziny. Mamy gry dla małych, średnich i dużych. I wszyscy mogą w nasze gry grać razem ponieważ gry 2Pionków łączą pokolenia!

Podstawowe informacje