27 edycja Pionka już wkrótce!

pionek_baner_newsletter

Już za kilka tygodni, 3 i 4 czerwca odbędzie się w Zabrzu kolejna, już 27. edycja Pionka, najstarszego w Polsce zlotu fanów gier planszowych! Jak zawsze na uczestników czeka niezliczona ilość atrakcji – od prelekcji i warsztatów, po gieldę gier używanych oraz szaloną aukcję gier. Od konkursów wiedzy o grach planszowych, po turnieje i eliminacje Mistrzostw Polski w Neuroshima Hex. Od premier nowych gier (szczegóły już wkrótce!) po prezentacje przed premierowe najgorętszych polskich tytułów (This War of Mine, Alien Artifacts i inne). Od stoisk największych polskich wydawców gier, po kącik malucha z zabawami dla najmłodszych!

Nadewszystko jednak Pionek to od lat spotkanie fanów gier planszowych i dwa dni pełne rozgrywek w najciekawsze gry z całego świata. Organizator udostępnia uczestnikom bibliotekę ponad 500 gier planszowych, zarówno gier wydanych w Polsce jak i gier sprowadzanych z zagranicy. Ponadto przez cały czas trwania imprezy trwa akcja Zagraj Aby Wygrać, w ramach której organizatorzy prezentują szczególnie ciekawe, wybrane na potrzeby danej edycji Pionka gry planszowe i tłumaczą ich reguły każdemu zainteresowanemu.

Czerwcowa edycja to już 27 Pionek. W tym roku impreza świętuje swoje dziesięciolecie. Zespół doświadczonych organizatorów, setki fanów imprezy od lat przybywających na Pionka oraz w pełni przyjacielska i przyjazna atmosfera to argumenty, które stoją za tym, by na początku czerwca udać się do Zabrza i spędzić wspaniały weekend z grami!

3-4 czerwca 20171

Podstawowy bilet na imprezę to jedyne 5 złotych (dzieci mają wstęp bezpłatny), impreza trwa od 10 do 18 w sobotę oraz niedzielę. Więcej informacji na www.pionek.org

Zapisz

Autor: Merry

Witamy na stronie 2Pionków

2Pionki to gry bardzo rodzinne, gwarantujące rozrywkę na wysokim poziomie dla całej rodziny. Mamy gry dla małych, średnich i dużych. I wszyscy mogą w nasze gry grać razem ponieważ gry 2Pionków łączą pokolenia!

Podstawowe informacje