Matthew Dunstan, Brett J. Gilbert, Miguel Coimbra

Grajeczka

Wieści

O Grajeczce możesz przeczytać w najnowszym wydaniu Rebel Times

O Grajeczce możesz przeczytać w najnowszym wydaniu Rebel Times
Rycerz, smok i księżniczka w jednej stali bajce Gdy otwieramy pudełko z Grajeczką, pierwsze co rzuca się w oczy to przepiękne figurki rycerza, smoka i oczywiście księżniczki. Ładne kafelki i ślicznie zilustrowane karty. Do głowy przychodzą pytania. Czy to gra? Czy bardziej zabawka? Grajeczka łączy w sobie elementy gry logicznej, opowiadania historii i tworzenia planszy. Ciekawe połączenie, ale czy faktycznie działa i do kogo skierowany jest tytuł?

Grajeczka – recenzja Scheherazade Znad Planszy

Grajeczka – recenzja Scheherazade Znad Planszy
Dawno, dawno, temu… a może nie tak dawno. Za siedmioma górami, za siedmioma lasami i siedmioma rzekami… a może wcale nie tak daleko, wydarzyła się pewna historia. Znów błąd, historia cały czas się dzieje i dziać będzie. Oto bowiem w nasze ręce wpadła Grajeczka. Wiecie, taka bajka do grania. Bajka o znudzonej księżniczce, dzielnym rycerzu i przerażającym smoku. O bohaterach, którzy mają różne misje do spełnienia, których drogi ciągle się krzyżują i którzy za każdym razem tworzą nową opowieść.

Grajeczka – recenzja Damy Gier

Grajeczka – recenzja Damy Gier
Pewnego ranka olbrzymi gad przebudził się z długowiecznego snu i wyruszył na poszukiwanie godnej siebie zdobyczy. Jego bystry wzrok dojrzał z oddali rudowłosą królewnę, która przechadzała się po łące pełnej kwiatów. Zauroczony jej widokiem smok wzbił się w powietrze, upolował owcę pasącą się na szczycie i rzucił do stóp przestraszonej księżniczki… Tak rozpoczęła się moja „Grajeczka„, ale Wasza może być zupełnie inna, za pierwszym i za każdym następnym razem.

Grajeczka – Unboxing Big Bad Dice

Grajeczka – Unboxing Big Bad Dice
Grajeczka i Unboxing – Rozpakowujemy jedną z najpiekniejszych gier planszowych tego roku. Grajeczka od wydawnictwa 2pionki zauroczyć potrafi każdego gracza i graczkę, bez względu na wiek.

Grajeczka – recenzja What Next

Grajeczka – recenzja What Next
Zły Smok, dzielny Rycerz, Księżniczka w opałach – to standard większości baśni. Obecnie te standardy dość mocno się modyfikuje, co robi z powodzeniem chociażby Disney, jednak klasyk pozostaje klasykiem. Podobnie jest również w Portalowej Grajeczce, w której sami będziemy tworzyć własną baśń.

Grajeczka – Recenzja Dżin z tomikiem

Grajeczka – Recenzja Dżin z tomikiem
Ze względu na moje językowe fascynacje Grajeczka zaintrygowała mnie już na etapie zapowiedzi wydawniczych – mniej tematyką i oprawą graficzną, a bardziej tytułem. Zgrabne połączenie „gry” i „bajki” nie jest co prawda bezpośrednim tłumaczeniem angielskiego Fairy Tile, które osadza grę w bajkowym klimacie i jednocześnie definiuje mechanikę gry („fairy tale” to baśń, a „tile” to kafelek), ale swojska Grajeczka brzmi uroczo! Ale nazwa to jedno, a wnętrze to drugie, a ja bardzo się pilnuję, żeby nie oceniać książek po okładce, a gier po tytułach. Rzadko pozwalam córkom na swobodną zabawę komponentami gry, ale tym razem w ogóle nie było dyskusji: dzieci od razu zabrały figurki Królewny, Rycerza i Smoka do swojego pokoju. Udało mi się je odzyskać dopiero wtedy, gdy zasiedliśmy do pierwszej partii.

Chodź opowiem Ci Grajeczkę – recenzja Sterty Gier

Chodź opowiem Ci Grajeczkę – recenzja Sterty Gier
Czy gry dla dzieci muszą być banalne? Wcale nie! W nasze ręce wpadła totalna nowość z serii 2 Pionki, która właśnie trafiła do sprzedaży. Grajeczka to tytuł, który pozwoli połączyć Wam tworzenie opowieści z niebanalną rozgrywką. Czy warto się nią w ogóle zainteresować? Sprawdźcie! Grajeczka to rodzinna gra planszowa, przeznaczona dla 2-4 osób, czas gry to około 30 min, a można zasiadać do niej z dziećmi już od 8 roku życia. W pięknym, przyciągającym wzrok pudełku znajdziemy: 15 dwustronnych kafli Królestwa, 12 dwustronnych kafli zwykłych, 36 kart stron, 4 karty pomocy gracza, 4 żetony mocy, instrukcja i najważniejsze: 3 w pełni pomalowane figurki (Księżniczki, Rycerza i Smoka).

Grajeczka – premiera rodzinnej gry planszowej

Grajeczka – premiera rodzinnej gry planszowej
Fani 2 Pionków, fani gier rodzinnych, fani pięknych ilustracji i baśniowych planszówek! Dzisiaj swoją premierę ma najnowsza gra planszowa z linii wydawniczej 2 Pionków, Grajeczka! Z tej okazji mamy dla was wyjątkowy trailer do gry:

Grajeczka – komponenty

Witajcie w Grajeczce, w magicznym królestwie, przez które odważna Księżniczka, lojalny Książę i przerażający Smok podróżują w poszukiwaniu przygód. Potrzebują twojej pomocy, aby zbadać swoje królestwo! Pomóż im dotrzeć w najdalsze zakątki świata, by mogli spełnić swoje przeznaczenie, gdy ty będziesz tworzyć i opowiadać ich historię. Grajeczka to nie tylko gra, w którą grasz, to także baśń, którą opowiadasz z każdym kolejnym ruchem!

Premiera Grajeczki już za 2 dni!

Premiera Grajeczki już za 2 dni!
Najnowsza pozycja linii 2 Pionków wydawnictwa Portal Games, prześliczna gra planszowa Grajeczka będzie miała swoją premierę już 22 sierpnia! Grajeczka wydawana jest w Polsce na licencji Iello, francuskiego producenta i wydawcy gier planszowych znanych z szerokiego wyboru gier familijnych, takich jak Kanagawa, Morze Chmur, czy Bajkogry. Ich tytuły okraszone są zawsze pięknymi ilustracjami, a proste zasady tworzone są przez doświadczonych autorów. Twórcą Grajeczki jest odpowiedzialny między innymi za Elysium duet: Matthew Dunstan i Brett J. Gilbert, który pracował także przy Raids. Z kolei ilustracje tworzył Miguel Coimbra, znany z prac nad 7 Cudami. W grze przyjdzie nam zwiedzić magiczne królestwo Grajeczki, krainę którą przemierzają baśniowi bohaterzy. Wcielisz się w rolę lojalnego księcia, odważnej księżniczki czy przerażającego smoka. Ich przygody pomogą odkryć ci wraz z każdym ruchem kolejne fragmenty baśni – gdy opowiesz ją całą, zwyciężysz! Premiera gry już w tę środę, 22 sierpnia 2018! Jeśli chcesz dowiedzieć się o grze więcej, zapraszamy do obejrzenia ...

Witamy na stronie 2Pionków

2Pionki to gry bardzo rodzinne, gwarantujące rozrywkę na wysokim poziomie dla całej rodziny. Mamy gry dla małych, średnich i dużych. I wszyscy mogą w nasze gry grać razem ponieważ gry 2Pionków łączą pokolenia!

Podstawowe informacje