Bohater_do_wynajecia (48 of 56)
Masz przed sobą dwie karty przedstawiające bohaterów, a w ręce kolejne pięć kart. Co dalej? Czas werbować śmiałków!

Twoim celem w Bohaterze do wynajęcia jest skompletowanie drużyny unikatowych bohaterów. W grze występuje 7 różnych postaci o wartościach od 1 do 7 i w trakcie rozgrywki będziesz musiał się starać, by zebrać bohaterów o różnych wartościach.

W swojej rundzie wpierw odkrywasz kartę z talii wskazówek mówiącą ci jaki bohater jest właśnie wzywany do boju. Wskazówka może mówić: „Bohater o parzystym numerze” albo „Bohater o wartości 4 lub wyżej” itp. Po zaprezentowaniu wszystkim graczom wskazówki, wybierasz jedną z kart ze swojej ręki, taką, która spełnia wymogi wskazówki i przekazujesz ją zakrytą graczowi po lewej stronie. Wskazówka mówi nam nieco o zakrytej karcie, ale dokładnej wartości nie znamy! Czy gracz po twojej lewej stronie będzie gotów zaryzykować i zwerbować w ciemno tego bohatera?

No właśnie! Tu kryje się cały blef i cała zabawa. Gracz po twojej lewej stronie ma prosty wybór – albo stwierdzi, że nie chce podsuniętej przez ciebie karty i przekazuje ją zakrytą dalej, do kolejnego gracza, albo jednak się skusi, jednak zajrzy i spróbuje przejąć dla siebie bohatera. Jeśli zakryta karta kryła postać inną od tych, które już miał, może przyłączyć ją do drużyny. Jeśli jednak okazała się kopią jednego z bohaterów, których miał już w swojej drużynie, obie karty są odrzucane z gry!

Jest tu więc miejsce na blef, na próbę domyślenia się, czy przeciwnik puścił w ruch kartę, która wyrządzi nam krzywdę, czy też taką, na którą sam liczy, że w końcu do niego wróci. Jest tu miejsce na zadawanie pytań – bowiem możecie zadać graczowi pytanie o to jaką kartę wysłał po stole, ale będzie was to kosztować odrzucenie jednej karty z ręki a to całkiem spory koszt! Jest tu i miejsce na specjalne zdolności bohaterów, bowiem każda z siedmiu postaci w grze ma zdolność specjalną i wnosi do gry masęstrategi i ciekawych zagrań.

Bohater do wynajęcia do rewelacyjna gre blefu. To przekazywanie sobie zakrytych kart i w oparciu o wskazówki próba przejrzenia przeciwników i odkrycia jaka karta krąży po stole i czy jest ona czymś, co chcielibyśmy wynająć i przyjąć do siebie.

Bohater do wynajęcia to kolejna po Zapraszamy do podziemi oraz Spiskowcach kompaktowa gra karciana, która posiada wyśmienite, sprytne reguły i zapewnia wiele godzin śmiechu i dobrej zabawy.

Zapisz

Autor: Merry

Witamy na stronie 2Pionków

2Pionki to gry bardzo rodzinne, gwarantujące rozrywkę na wysokim poziomie dla całej rodziny. Mamy gry dla małych, średnich i dużych. I wszyscy mogą w nasze gry grać razem ponieważ gry 2Pionków łączą pokolenia!

Podstawowe informacje